Detox od podlahy

Cítím už nějaký ten pátek, že tělo volá po očistě. Čas přicházejícího jara je k tomu jako stvořený. Balík s očistnou kůrou stojí zabalený už několik týdnů v krabici v pracovně a nějak se mi do toho nechce.

"Mami, ty si kejda!" ozvalo se z ticha v obýváku, kde si pohodlně ležím na gauči a čtu si.

Uff! To je na mě jak červený hadr. Vynořují se mi vzpomínky na základní školu a posměšky spolužáků na můj velký zadek. Uklidňuji se tím, že je to minulost a svůj sexy zadek přece už dávno miluji. Tak proč mi to tak vadí? Proč bych mu nejradši jednu pleskla a řekla mu: "Nebuď drzej synáčku!?" Zřejmě proto, že má pravdu, synek jeden.

Jako "kejda" si totiž tak trochu připadám. 

Zhluboka se nadechnu a místo toho, abych emočně reagovala, ptám se dál. 

"A co to je?" 

"Nevím."

"A kde si to slyšel?"

"V podlaze."

Dost velký impuls k tomu se sebou něco dělat

Tak jo. Nic víc nepotřebuji. Jdu do toho. Rozbaluji balík a vybaluji sadu od Young Living 5- Day Nutritive Cleanse. Studuji jak na to a mám pocit, že to půjde hladce. Tobolka s esencemi máty, citronu, kmínu a zázvoru  a anýzu,  proteinový nápojdžus z kustovnice čínské.

3x denně po dobu 5 dnů. 

Motivaci mám, produkty už znám, takže to dám!

Den první je pohoda lahoda. Den druhý jsem tak zaměstnaná, že nemám čas myslet na nějaké jídlo. Třetí den se už dostavují detoxikační příznaky. Pobolívá mě hlava, objevuje se mi povlak na jazyku, přepadává mě šílená únava a žaludek si začíná trochu stěžovat. Čtvrtý den se budím s knedlíkem v krku. Chce se mi brečet.  Na srdci cítím úzkost a smutek a nevím z čeho.

Síla rozšířené rodiny

Máme setkání všechnohrátek - mateřské skupiny, kde si společně s dalšími maminkami a dětmi hrajeme, dovádíme, podnikáme různé akce a sdílíme. Není mi moc dobře, jsem unavená a na emoční houpačce, takže vážně zvažuji, zda jít. Jdu. Věřím, že společnost dalších žen mi udělá dobře.

Nemám chuť nic moc říkat, jsem spíš mlčenlivá a uvnitř sama sebe se stále ptám o co jde. 

Přichází na mě řada ve sdílecím kolečku a po nějakém čase vlastního sdílení, že fakt NEVÍM,  se TO VYVALILO!

Smutek, zoufalství a samota

Z období, kdy jsem byla jako miminko v bříšku a mojí mamince zemřel tatínek. Z období, kdy jsem byla tříměsíční miminko a mojí mamince zemřela maminka. Z období, kdy moje maminka byla svým přítelem zavražděna, rozváděla jsem se se svým prvním manželem a v kapse jsem měla stokorunu. Z období, kdy jsem byla s Erikem v sedmém měsíci těhotenství a na můj svátek zemřel můj tatínek.

Vteřinový průlet smrtmi dvou generací. Tohle není červený hadr, ale černý hadr a já nic nevidím.

Oči se mi zalívají slzami, můj syn a všechnohrátkové ženy mě objímají.

Cítím se milovaná a přijímaná

Dostává se mi podpory, lásky a zpětné vazby. Ze smutku, zoufalství a samoty jsem našla cestu.

Cestu k rozšířené rodině. Probudila se ve mě odvaha, síla a chuť  tvořit komunity, které obohacují a léčí nejen mě, ale i ty druhé.

Děkuji

Všem všechnohrátkovým ženám, které tu pro mě jsou a jsou mojí rozšířenou rodinou.

Esenciálním olejům za jejich sílu a moudrost.

Svému manželovi za to, že mě přivedl do Young Living rodiny.

Svému synovi za to, že mě motivuje k věcem, na které bych sama neměla sílu.

Sama sobě, že jsem byla ochotná jít znovu za hranice svojí komfortní zóny a na emočním dně, kde už jsem byla nesčetněkrát, se odrazila.

 

Od podlahy.